Mūrmuiža ..... kur cilvēkiem ir viss - Misija, Mērķi un Vīzija

Latvijā ir kāda vieta, kur cilvēkiem ir viss - Misija, Mērķi un Vīzija. Kur tam visam līdztekus palīdz daba, pozitīvais noskaņojums neskatoties uz to, ka ir visādas ķibeles un rokas dažbrīd nolaižas. Es runāju par Beverīnas novada Mūrmuižu! Gleznaina vieta, aizskar dvēseles dziļākās stīgas, nomierina prātu, atjauno enerģiju, apvīta ar stāstiem un leģendām......

Šodien man biija tas gods ciemoties šai pusē un piedalīties Atbalsta dienas centra "Varavīksne" atklāšanā uz kuru mani uzaicināja Labdarības biedrības "Labāka Rītdiena" vadītāja Evija Jēkabsone.

Ceļā uz Mūrmuižu pļavās gozējās lielas siena ķīpas, ceļā mani pavadīja taureņu dejas, cēli pa nopļautajām pļavām staigāja stārķi, brūnaļas ganījās un laiskojās saulītē ... gaiss smaržoja un tas viss radīja pozitīvu noskaņojumu, kuru var dot tikai pati daba.

Atbalsta dienas centrs atrodas skaistā, gleznainā vietā, ēkā, kurā kādreiz, senos laikos esot bijis zirgu stallis. Šī ēka izstaroja siltumu, vēstures pieskārienu un cerību, ka kādreiz šeit pulcēsies un miera ostu sev radīs cilvēki no tuvākas un tālākas apkārtnes.

Centrs tik tikko ir sācis savu darbību, vēl ir daudz darba priekšā, ēkas iekštelpu uzlabošanā, iekārtošanā, mājīguma ienešanā, bet jau tagad tur varēs darboties radošajās darbnīcās, gūt jaunas zināšanas, jaunus domubiedrus, satikt vecos draugus, atpūsties, kāds varēs iegūt jaunu motivāciju un cīņas garu, lai realizētu savus malā noliktos sapņus, kāds savukārt apgūs sen kārotos amatus un iespējams, ka nākotnē to pārvērtīs savā uzņēmējdarbībā. Tam visam nepieciešama apņēmība, pacietība un ticība, ka viss izdosies!

Centrā jau atrodas divas stelles, kuras Evija atradusi Liepājas pusē un atvedusi uz Mūrmuižu, kā arī šujmašīna, grāmatas, spēles, mīkstās mantiņas mazajiem un vēl daudz kas cits. Pats galvenais, ka centra durvis ir vaļā un centrā gaidīti visi. Neviens netiks atraidīts. Tā ir un būs vieta, kur pulcēties un gūt pozitīvu enerģiju un motivāciju darboties un nepadoties!

Centra atvēršanu ar savu klātbūtni pagodināja un savu svētību deva Māris Zvirbulis - Beverīnas novada pašvaldības priekšsēdētājs, Romāns Vaščenko - domes deputāts (Kauguru pagasta saimniecības daļas tehniķis) Ginta Pikšēna - Sociālais darbinieks, Marija Melngārša - sabiedrisko attiecību speciāliste, Kauguru pagasts Pensionāru biedrības biedri un Inga, kura apmācīs radošajās darbnīcās.

Šajos cilvēkos varēja dzirdēt lepnumu par savu pagastu, neizpalika sarunas par tuvākiem un tālākiem mērķiem, vīzijām un misiju.
Labo darbu darīšana, tā ir misija, tas ir sirds darbs!

Šī tikšanās arī man deva pozitīvu lādiņu, jaunas idejas un motivāciju turpināt iesākto biedrībā un arī ārpus tās.

Paldies Evijai Jēkabsonei par uzaicinājumu un Romānam Vaščenko par aizraujošajiem stāstiem un atskatu šīs vietas vēsturē :)

Es noteikti tur vēl atgriezīšos, jo tas ir tā vērts gan cilvēku, gan gleznainās vietas pēc! :)

NSUS biedrība centram uzdāvināja tāfeli un krāsainos krītiņus (tāfele tapusi pateicoties projektam "Izkrāso savu pasauli") , lai centra apmeklētāji var pamēģināt savu roku zīmēšanā, sevis izteikšanā krāsās :)

Mūrmuiža bildēs un video:

v03 v04 v05 v06

v012 v015 v15 v017

 v018 v019 v020 v021

 v022 v023 v025 v026

 v07 v010 v01 v02

VIDEO

Līga Uzulniece