Arī "Eņģeļu pasts" saņem vēstuli :)

Septembra pēdējā nedēļā nejauši ''draugos'' vai ''facebook'' pamanīju informāciju par NSUS biedrības labdarības projektu ''Eņģeļa pasts''. Ilgi nevilcinoties, nolēmu, ka informēšu par to savu audzināmo 9.klasi Vecbebru Profesionālajā un vispārizglītojošajā internātvidusskolā. Mums visiem ļoti patīk piedalīties dažādos konkursos un aktivitātēs pēc stundām brīvajā laikā, tāpēc arī šī reize nepalika novārtā. Vēlējāmies kļūt par Eņģeļiem vientuļajiem,vecajiem cilvēkiem pansijās, kuri dzīvo netālu no mums -Iršos''Dzeguzītē'' un Sausnējā ''Kastaņās''.

Pie vecļaudīm šajās mājās esmu viesojusies jau iepriekš ar saviem bērniem Valteru un Esteri, kā arī radu un draugu bērniem Ziemassvētku laikā, sarūpējot tējas paciņas, saldumiņus, medu un iepriecinot ar koncertiņiem. Tagad bija laiks ''šeit un tagad'' rakstīt apsveikumus.

Projekta ideja ir nosūtīt ar roku rakstītu vēstuli vai kartiņu svētkos, mēs izvēlējāmies iepriecināt visus ar kartiņām, sveicot Starptautiskajā veco ļaužu dienā. Tā kā zinājām, ka šeit mīt arī gados jaunāki cilvēki, tad viņus sveicām košajā rudenī. Skolas bērni paši sadalīja, kurš kuram rakstīs, izvēlējās kartiņas, aploksnes, arī pa kādai uzlīmei. Protams, neizpalika dzejas lasīšana un pantu izvēle rakstīšanai. Telefoniski sazinājos ar NSUS vadītāju Līgu Uzulnieci, informēju par mūsu vēlmi piedalīties projektā, kā arī lēmumu-vēstules nogādāt līdz pašām pansijas durvīm un nodot tās vadībai. Ekonomējām nepērkot pastmarkas, salasījām ābolu pilnu dāvanu maisu, saplūcām rudens ziedu buķeti un pirmās 35 vēstules-PĀRSTEIGUMI devās ceļā.

Jau ierodoties Iršos 30.septembrī, dienu pirms svētkiem, sazinājos ar ģimenes krīzes centra direktori Lāsmu Ružu-Riekstiņu un sociālo darbinieci Initu Bērzkalni, lai pārsteigtu gan viņas, gan pansijas iemītniekus. Domāju, ka mūsu PĀRSTEIGUMS tiešām izdevās. Vienojāmies, ka vecļaudis iemūžinās fotogrāfijās, lai arī sūtītāji redz saņēmējus. Priecīgi bija arī skolas bērni, jo katrs vēlējās ieraudzīt savu rakstīto kartiņu kāda rokās. Tas viņiem netika liegts.

Pēc brīvdienām nolēmām, ka iepriecināsim svētkos ar nelielu kavēšanos arī SAC''Kastaņas'' ļaudis, turpinājām rakstīt jau iesākto darbu, līdz tapa 44 jauni PĀRSTEIGUMI.

Telefona zvans trešdienā, kāpjam mašīnā un dodamies ar 9.klases meitenēm Gitu un Sabīni uz Sausnēju. Pa ceļam iebraucam mūsmājās, sārtvaidzīši āboli atkal sabirst dāvanu maisā, raibās miķelītes rudens pušķī un līkumainais ceļš turpinās. Pie parādes durvīm Sausnējas ''Kastaņās'' mūs sagaidīja sociālā darbiniece Evita Vaska. Domāju,ka arī šajās mājās mums izdevās pārsteigt un iepriecināt iemītniekus, jo nākošajā dienā saņēmu īsziņu:''Sveicieni Jums  un Jūsu klasei no SAC Kastaņas. Liels paldies par kartītēm mūsu vecīšiem. Šodien izdalīju un pati neticēju, ka viena kartiņa var tik ļoti iepriecēt vecos cilvēkus...''

79 PĀRSTEIGUMI - daudz vai maz? Spriediet paši, jo ''katram no mums ir vajadzīgs kaut kas ļoti vienkāršs un tomēr tāds, bez kā mēs nespētu dzīvot...Kāds smaids, skūpsts vai vārds...'' Šoreiz- brīnumaina pārsteigumkartiņa.

Mūsu plānos ir iepriecināt vecļaudis ik mēnesi. Lai visi labie eņģeļi sadodas ar mums rokās, un mums viss izdodas!
Arī Tu kādam esi eņģelis vai vari par tādu kļūt!

20161005 1252401 20161005 1302241 20161005 1420511

Daiga Andersone,
VPIV skolotāja,9.klases audzinātāja