NSUS gaisa balonu festivāls 2016 ir noticis!

PROJEKTS PABEIGTS

Festivāls ir noticis! ….. ilgi gaidītā diena (11.08.2016.) labdarības pasākumam “NSUS 2. gaisa balonu festivāls”, kurš pateicoties Siguldas novada domes atbalstam notika Siguldā, Svētku laukumā – gleznainā, skaistā, sakoptā, cilvēkiem draudzīgā vietā.
Pasākumā ieradās bērnu nama “Līkumi” bērni un jaunieši, kopā ar audzinātājām; Apeirons – vecāki ar bērniem; Aizkraukles īpašās ģimenes ar Sociālā dienesta gādību; Daudzbērnu ģimene – 13 cilvēki; viesi. Kopskaitā ap 110 dalībnieki.

Pasākumu atklāja Pasākuma Patrons – Reinis Uzulnieks (Latvijas zemnieku savienības valdes loceklis,
Latvijas zemnieku savienības jaunatnes nodaļas vadītājs, Satiksmes ministra padomnieks) un teica daudz labus, iedvesmojošus, motivējošus vārdus bērniem un jauniešiem.

patrons 01 patrons 02

Sākumā visi devāmies apskatīties, izzināt, izmēģināt, kā arī klausīties pamācošus, izglītojošus stāstus pie operatīvajiem dienestiem:
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta RRP Siguldas daļas komandiera p. i. Kristaps demonstrēja aprīkojumu, gan mašīnas komplektāciju – ūdens šļūtenes, rācijas, un citus svarīgas lietas. Jebkurš dalībnieks varēja noskaidrot, kā norit ugunsdzēsēja ikdiena steidzoties palīgā cilvēkiem un citus svarīgus jautājumus. Tika ieslēgtas sirēnas, testētas rācijas, jautājumi bira, kā no pārpilnības raga. Bērni varēja iekāpt lielajā automašīnā, pasēdēt pie stūres un sajusties, kā ugunsdzēsēji.

vugd 01 vugd 02 vugd 03 

Valsts policijas, Rīgas reģiona pārvaldes, Siguldas iecirkņa, kārtības policijas nodaļas inspektori bērniem izrādīja transporta vienības, ekipējumu. Atbildēja uz visiem bērnu uzdotajiem jautājumiem. Jauniešiem tika demonstrēti rokudzelži, kā tie tiek uzlikti, kā tos noņem, lai var sajust, kas tas nav nemaz tik patīkami. Tika dota iespēja iekāpt automašīnās, kā arī automašīnas aizmugurē, kur pārvadā “sliktos cilvēkus”, kā to pateica kāds pasākuma dalībnieks.

vp 01 vp 03 vp 04 vp 07

vp 08 vp 09

Kinologs ar suni bērniem stāstīja par sunīša nozīmi ikdienas policijas darbā un kārtības uzturēšanā. Suns bija pasākuma favorīts, bērni bija sajūsmā. Bērniem atļāva ar suni draiskoties, paglaudīt. Bērni uzzināja par suņu dresēšanu tieši policijas darba ikdienai un to, ko suns dara strādājot policijā.

vp 02 vp 05 vp 06 suns 01

suns 02 suns 03 suns 04

Neatliekamais medicīniskās palīdzības dienesta komanda – Jūlija, Iveta, Kaspars demonstrēja savu mašīnas un darba aprīkojumu. Jebkurš varēja izmēģināt dažādas ierīces, kuras atrodas ātrās palīdzības automašīnā, izmērīt skābekļa daudzumu asinīs, gūlās nestuvēs, tika šinēts, nofiksēts nekustīgi. Mediķu komanda stāstīja par savu darba ikdienu, padalījās ar zināšanām, kuras jāzina katram cilvēkam, lai varētu kādreiz sniegt pirmo neatliekamo palīdzību cietušajam, līdz atbrauc ātrā palīdzība. Tas ir ļoti svarīgi!

nmpd 01 nmpd 02 nmpd 03 nmpd 04

nmpd 05 nmpd 06 nmpd 07

Bēni, līdz 12 gadu vecumam varēja izlēkāties piepūšamajās atrakcijās, kuras mums laipni piedāvāja SIA Piepūšamie.lv. Tur varēja atstāt sakrāto enerģiju un iztrakoties no sirds.
pie 01 pie 02 pie 03 pie 04

pie 05

Pasākumā, skaļi ieradās 3 motocikli, kuri atbrauca ciemos, lai bērnus iepazīstinātu ar šo transporta līdzekli. Visi varēja apskatīt, uzsēsties virsū uz motocikla un izbaudīt, kā tas ir. Ne tikai puišiem tas bija saistoši, arī meitenes nepalika vienaldzīgas un izmēģināja šos braucamos.

moto 01 moto 02 moto 03 moto 04

moto 05 moto 06 moto 07 moto 08

Pasākuma ietvaros, pateicoties maniem draugiem - motopuišiem, bija iespēja piepildīt kāda bērna sapni (Projekts “Sapņu ķerājs”), kurš ļoti vēlējās pavizināties ar motociklu. Tad nu šis sapnītis tika piepildīts – Sergejs (15 gadi), tika prātīgi izvizināts ar triciklu un jutās gan pārsteigts, gan priecīgs vienlaikus, acis vien mirdzēja un smaids rotāja jaunieti.

sapnis 01 sapnis 02 sapnis 03 sapnis 04

sapnis 05 sapnis 06 sapnis 07 sapnis 08

Dalībniekiem bija iespēja nogaršot dabīgās Galicia sulas (ābolu sula), ko laipni piedāvāja pasākuma atbalstītājs SIA Nordwell. Sula tika atzinīgi novērtēta un saņēma labus vārdus – garšīga, atsvaidzinoša, dabīga.
gal 01 gal 02 gal 03 gal 04

gal 05

Jāsaka, ka gaisa balonu gan neizdevās “Piepūst”, jo laika apstākļi to nepieļāva un Biedrības Gaisa balonu komanda pieņēma ļoti atbildīgu lēmumu – Gaisa balons, grozs un degļi būs apskatāmi, bet bērnus atsaitē gan necilās. Tā diemžēl notiek, jo laika apstākļi nav nedz pielūdzami, nedz “nopērkami” un ar tiem vienmēr ir ļoti jārēķinās, brīvdabas pasākumos.

Tas gan nemazināja dalībnieku prieku, jo iekāpt gaisa balona grozā jebkuram bija piedzīvojums, vairumam tas bija pirmo reizi, kā arī Balonu pavēlnieks – Ģirts Vilks bērniem izstāstīja visu par tā uzbūvi, tehniskajām lietām un atbildēja uz visiem jautājumiem.

bal 01 bal 02 bal 03 bal 04

bal 05 bal 06 bal 07 bal 08

Pasākumu apciemoja Apeirons TV komanda. Tika filmēts raidījuma “Trīs ceturtdaļas” jaunās sezonas raidījums, kurš būs redzams septembrī. Liels paldies, ka NSUS biedrības labdarības pasākums tika atzīts par vietu, kur šāds raidījums varētu tapt.

ap 03 ap 01 ap 02

Pasākuma noslēgumā bija maza, iepriecinoša loterija. Katrs bērns uzrakstīja uz lapiņas savu vārdu un vecumu un tika izlozētas balvas. Loterijā bija 13 lielākas balvas un pārējās mazākas, lai ir visiem savs prieciņš. 13 galvenajās balvās bija 13 mīkstās mantiņas (ar roku darinātas un atvestas no Anglijas), kā arī tāfeles+krāsainie krītiņi (projekts “Izkrāso savu pasauli”).

sig 010 sig 012 sig 013 sig 014

sig 08 sig 017 sig 021 sig 07

Šajā pasakumā biju lūgusi palīdzību brīvprātīgajiem Santai Suhakai, Ērikam Ūdrim, Aijai Dimzai- jauniešiem, kuri bija ar mieru nāk palīgā, padarīt manzus darbiņus pašā pasākuma laikā. Bija nepieciešams - pieskatīt, paskaidrot, palīdzēt, un citi darbiņi.

sig 019 sig 020
Pasākuma laikā raisījās sarunas, bija atkalredzēšanās, valdīja pozitīva gaisotne, smiekli, aplausi, prieks, pateicība, atbalsts, motivācija, jaunu zināšanu iegūšana, notika sapņu piepildījums.

Par to, kā sajutās un dienu baudīja pasākuma dalībnieki, to jāprasa viņiem, bet bildes un video runā paši par sevi un var redzēt, ka acīs bija dzirkstelītes, sejiņas rotāja smaidi un rosība bija nemitīga.

Projekta uzliktais mērķis ir sasniegts un man par to ir liels gandarījums. Šis pasākums bija lieliska dāvana, man manā dzimšanas dienā, kuru atzīmēju dienu vēlāk.

No sevis vēlos piebilst - Dzīve mums dod daudz un dažādas iespējas, rāda mums "ceļa zīmes", caur notikumiem runā un liek sadalīt prioritātes. Ja kādreiz dzīvē nesaņem to, ko ļoti gribas, tad nenokar degunu un nedomā, ka esi apdalīts. Iespējams, ka vēl nav pienācis Tavs laiks, jeb neesi pietiekami daudz sapratis, laba izdarījis, iemācījies, lai saņemtu kāroto. Nekad neskaud un nečīksti par nenotikušo, nedabūto.....esi centīgs, mērķtiecīgs, labsirdīgs, atbildīgs, cieni citus, atbalsti citus un rūpējies par sevi. Iemācies lasīt sava ""ceļa zīmes", jo nekas tāpat vien dzīvē nenotiek, viss notiek ar gudru ziņu un tad, kad esi tam gatavs, jeb esi nopenījis. Esi pateicīgs par visu, ko Tev dzīve sniedz, izmanto visas iespējas un priecājies par katru dienu! :) IZLASI


Liels paldies visiem atbalstītājiem:
Siguldas novada domes komandai
Pasākuma Patronam – Reinim Uzulniekam (ZZS)
SIA Nordwell (Galicia dabīgās sulas) vadītājam Jānim Uzulniekam
Biedrība Gaisa baloni – personīgi Ģirtam Vilkam
SIA Piepūšamie.lv – personīgi Ievai
VUGD komandai
NMPD komandai
VP komandai
Moto komandai – Sandim Antonovam, Alvim Ārgalim, Vilnim Ārgalim
Brīvprātīgajiem palīgiem - Santai Suhakai, Ērikam Ūdrim, Aijai Dimzai (informācijas sniedzējs Ints Teterovskis)
Skaņas vīram - Edijam Eversam

IMG 9670 IMG 9756 IMG 0134 sig 016

sig 01 sig 015 sig 03 sig 04

sig 06 sig 05 sig 018 sig 02

Gatavošanās pasākumam - raksts

Līga Uzulniece