"Maigie sunīši" brauc ciemos pie senioriem uz Ķekavas SAC

NSUS biedrības labdarības projekts "TU NEESI VIENS!"

Senioriem pansijā patiesībā ir viss vai gandrīz viss - jumts virs galvas, siltas brokastis/pusdienas/vakariņas, ikdienas aprūpe, gultas vieta, utt. bet ....... ir šis tas, kas viņiem ļoti pietrūkst. Viņiem prietrūkst nedalītas uzmanības, sarunas, savējo. Saviejie - ģimene! Dažiem tā joprojām ir un papildus rūpējas savu iespēju robežās, citiem - diemžēl nav.

Ģimeni es nevaru viņiem dot, lai cik ļoti man to gribētos, toties uzmanību un sarunas gan. Arī centra vadība atzīst, ka uzmanība tā ir, kā deficīta prece lielās pansijās, jo personāls vienkārši fiziski nespēj katram veltīt laiku tik, cik gribētos. Šādas atziņas ir gandrīz katrā pansijā .....tāda ir tā realitāte......

Domāts, darīts! NSUS biedrības labdarības projekta "TU NEESI VIENS!" ietvaros, brauksim ciemos 02.10.2016. un iepriecināsim seniorus un darīsim to Starptautiskās senioru dienas svētku ietvaros, dienu vēlāk gan, bet tas jau nekas, galvenais, ka būsim kopā un priecāsimies.

Pie senioriem ciemos brauks "Maigie sunīši" un viņu saimnieks Viktors Mucenieks. Tā būs, kā dāvana Senioru dienā un viena diena nedalītas uzmanības, kas vecajiem un vientuļajiem ļaudīm ir tik ļoti nepieciešama ikdienā.

Maigie sunisiFoto no Viktora Mucenieka arhīva

 

INFORMĀCIJAI:

Canisterapija – dzīvnieki ārstē cilvēkus

Canisterapija - suņa un cilvēka savstarpējās iedarbības radīta atveseļošanās stimulācija.
Terapija ar suni ir vēlama:
a) īpašajiem bērniem novājinātu funkciju stimulēšanai, motorikas un uztveres trenēšanai, psihiskā stāvokļa regulēšanai;
b) visa vecuma cilvēkiem pēc negatīva stresa, fiziskas vai garīgas traumas.

Saskares un vizuālā kontaktā rodas jauni uzbudinājumi neironu kairinājumi, kas brīnumainā veidā normalizē orgānu un funkciju darbību. Jau pēc ceturtās tikšanās reizes novērojamās izmaiņas; hiperaktīvie un grūti kontrolējamie bērni kļūst mierīgāki, mazaktīvie darbīgāki, agresivitātes mazināšanās u.t.t.

Bērniem ar kustību traucējumiem rodas vēlēšanās darbināt problemātiskās daļas. Katrs cilvēks ir īpašs un iedarbības veids un rezultāts būs savādāks.

Canisterapija spēj darīt brīnumus un palīdzēt atveseļoties gan bērniem, gan pieaugušajiem. Glāsts, skatiens vai pat vienkārši klātbūtne var būt dziedējošāka par tablešu kalniem – tas jau sen vairs nav tikai tautas dziednieku padoms, bet arī zinātniska atziņa. Pagājušā gadsimta vidū sākās pirmie pētniecības darbi, skaidrojot, kādu iespaidu uz dažādām slimībām atstāj dzīvnieku klātbūtne. Rezultāti pārsteidz – izrādās, ka daktera talants piemīt gan papagaiļiem, gan delfīniem, gan zirgiem, bet jo īpaši – suņiem.

Informācijas avots

Uz tikšanos Senioru dienās! :)

Projektu atbalsta NSUS biedrības Patrons Reinis Uzulnieks

Līga Uzulniece