Ieskandinam Ziemassvētkus Ķekavas aprūpes centrā

...... un klāt ir Ziemassvētku laiks, Balto svētku laiks, klusais laiks, pārdomu laiks ..... un mēs sarosamies un iegrimstam pārdomās.... un ir laiks padomāt arī par līdzcilvēkiem. Tas gan jādara ik dienu, bet šis laiks to it kā atgādina vēl vairāk ....

Arī šodiena nebija izņēmums, jo NSUS biedrības projekta "TU NEESI VIENS" ietvaros devāmies jaukā pulciņā ciemos pie Ķekavas sociālā aprūpes centra iemītniekiem, lai viņus iepriecinātu, lai kopā ieskandinātu un iedejotu Ziemassvētku burvīgo laiku. Šis ir pirmais NSUS biedrības Ziemassvētku pasākums šogad, šajā laikā un šogad tie vēl turpināsies un ieniegsies arī nākošā gada janvārī un februārī.

Aprūpes centrā bija vienkopus pulcējušies un mūs gaidīja ap 40 seniori (kopā 60) un arī gados jaunāki cilvēki, kuriem šī brīža mājas ir tieši šajā centrā. Pārējie aprūpes centra iemītnieki mūs gaidīja savās istabiņās, jo diemžēl nevarēja skatīties un klausīties klātienē jauko pasākumu ... tāda ir dzīve.

Centra ļaudis un centra komandu šodien iepriecināja Ulbrokas vidusskolas bērnu dejukolektīvs "Pastalnieki" Antras Vilmanes un Aigas Mednes vadībā. Dejotāji bija gan mazi, gan lieli un dejotprasme viņiem ir ierakstīta jau šūpulī. Dejotāji mūs priecēja ar 6 skaistām un uzmundrinošās dejām, pat neskatoties uz to, ka ik pa laikam muzika pazuda un pastaliņas atsējās. Dejotājs var izkļūt no jebkuras situācijas, pat, ja beidzas muzika vispār :) Tā ir bijis arī manā 20 gadu dejotājas pieredzē :)

Pasākuma gaitā gaidīja vēl vairāki pārsteigumi, jo tie jau nav svētki, ja nav pārsteigumu un dāvaniņu! :)

Katrs centra iemītnieks saņēma mazu simbolisku un personisku dāvaniņu ar skaistu, krāsainu frotē dvielīti, STENDERS ziepītēm un saldumiem. Ceru, ka tas viņus iepriecināja un lika sajusties vajadzīgiem un svarīgiem, jo tā tik ļoti pietrūkst ikdienā, lai vai kā centra komanda par to rūpējas. Šīs dāvaniņas palīdzēja pasniegt mazie un lielie dejotāji un domāju, ka tas bija daudz sirsnīgāk un simboliskāk, ka jaunā paaudze rada prieku vecākiem cilvēkiem.

Ikdienā mēs rūpējamies par vecajiem ļaudīm pansijās, par bērniem bērnu namos, bet mēs pavisam aizmirstam, ka par viņiem visiem sardzēs stāv šo centru profesionālās komandas - sociālie darbinieki, aprūpētāji, pavārītes, apkopējas, šoferīši, medmāsiņas, fizioterapeites, mūzikas brīžu radītāji, centra vadītāji.

To arī savā uzrunā teica NSUS biedrības Patrons Reinis Uzulnieks, kurš zināja teikt no pieredzes, jo bijis Labklājības ministrijas parlamentārais sekretārs un ļoti labi zina šo patiesību - centra komandai jāsaka lielu lielais paldies par nesavtīgu sirds darbu un pārstrādātām stundām, atņemto laiku ģimenēm un negulētām naktīm, jo sardzē jābūt visu laiku.

Šodien PALDIES tika teikts tieši šai komandai un arī viņi saņēma dāvaniņas un laba vēlējumus.

Šī pasākuma laikā man bija tas gods arī izdalīt NSUS biedrības vispasaules labdarības projekta "EŅĢEĻA PASTA" vēstulītes, kuras senioriem un arī gados jaunākiem cilvēkiem raksta latvieši no visas pasaules. Patlaban šajā projektā piedalās latvieši no 12 pasaules valstīm. Šis projekts ikdienā nes prieku ap 400 cilvēkiem no dažādiem Latvijas aprūpes centriem un pansijām, jau kopš 27.09.2016.

Pasākuma turpinājumā visi tika pie gardiem kliņģeriem un varēja nobaudīt Galicia dabīgās sulas. Šāda kopā būšana, mielošanās un čalošana satuvina mūs visus, rada prieku un neaizmirstamas emocijas, kas mūs silda un sildīs vēl ilgu laiku pēc pasākuma.

Liels paldies par atbalstu:
* Ulbrokas vidusskolas bērnu dejukolektīvam "Pastalnieki" Antras Vilmanes un Aigas Mednes vadībā
* NSUS biedrības Patronam Reinim Uzulniekam
* Ķekavas SAC komandai par uzņemšanu
* Galicia Latvija (SIA Galicia Baltics) par gardajām sulām
* STENDERS par smaržīgajām ziepītēm

Iepriecini arī Tu kādu cilvēku šogad ārpus savas ģimenes! :) DODOT, TU GŪSTI!

Šodiena bildēs un Video:

1. VIDEO
2. VIDEO
3. VIDEO
4. VIDEO

sac 01 sac 02 sac 03

sac 04 sac 05 sac 06

sac 07 sac 08 sac 09

sac 010 sac 011 sac 012

sac 014 sac 015 sac 016

sac 018 sac 019 sac 020

sac 022 sac 023 sac 024

sac 025 sac 026 sac 027

sac 028 sac 029 sac 030

Uz gandarījuma nots par radīto prieku,
Līga Uzulniece