VUGD pie Strazdiņiem :)

17.10.2015. pl.: 16:02 / PROJEKTS PABEIGTS

Šodien pl.: 13:00 notika pirmais NSUS Biedrības organizētais pasākums, Projekta "DER ZINĀT!" ietvaros.

Strazdes bērnu nama bērni (Talsu nov., Strazdes pag.) tikās ar VUGD komandu, varēja skatīt klātienē VUGD mašīnu, uzdeva jautājumus un saņēma izsmeļošas atbildes par sev interesējošiem jautājumiem, kas saistās ar drošību.

Tā mums gāja:
Ārā skaista rudens diena, spīd saulīte un pagalmā sapulcējies bērnu bariņš, sagaida piebraucam VUGD mašīnu.

VUGD komandas puiši bērniem pastāsta par savu darba ikdienu, ko viņi dara un kāpēc dara. Kas ir svarīgs un obligāts, darot šo darbu, kā arī aicina bērnus apskatīt lielo automašīnu un visu, kas tajā paslēpts un neredzams uz pimo acs uzmetienu.
Tad nu tik sākas izzināšanas process. Jautājumi birst, kā no pārpilnības raga. Bērni uzmanīgi skatās, klausās ko stāsta ugunsdzēsējs Andris. Tiek atvērts katrs mašīnas ārējais nodalījums un paskaidrots, kas tas viss tur redzamais ir un kam domāts.
Vislielākais piedzīvojums sākas, kad tiek izvilktas ūdens šļūtenes un pievienotas pie ūdens padevēja un palaists ūdens. Izveidojas pat rinda, lai izmēģinātu savu roku un pamēģinātu noturēt šo ūdens šļūteni, jo ūdens spiediens tajā liels.
Sākās laistīšanās un priecāšanās ar skaļiem izsaucieniem. Kādam prieks turēt rokā ūdens šļūteni, kādam prieks skraidīt zem lielās ūdens strūklas. Ieraugam arī varavīksni, kas rodas ūdenim un saulītei satiekoties :)
Daži bērni sīkāk iepazīst mašīnas aprīkojumu. Bērniem tiek atļauts uzrāpties un apsēsties speciālos krēslos, kas ierīkoti mašīnas aizmugurē un domāti meža ugunsgrēku dzēšanai. Šajos krēslos sēž ugunsdzēsējs un mašīnai lēnām braucot var dzēst meža ugunsgrēku.

Bērni, kā skudriņas izzin mašīnu un tās aprīkojumu, viens pārkliedz otru, priecājas par iespēju rāpelēties un iekāpt mašīnas kabīnē un pasēdēt pie stūres.
Tiek pieprasīts, no bērnu puses, ieslēgt mirgojošās zilās ugunis un sirēnu. Tieši šis moments bērniem patīk visvairāk :)
Pusaudži nelaiž vaļā ugunsdzēsēju Andri un uzdod jautājumus pēc jautājumiem. Grib zināt katru sīkumu un aprunāt katru situāciju.

Pasākums ilga 2 stundas, kuru laikā bija iepazīta VUGD mašīna, tās darbība, ugunsdzēsēji apbērti ar kaudzi jautājumiem. Ceru, ka šis pasākums būs lielisks starts kādam no bērniem, lai nākotnē izvēlētos tieši šo profesiju, kā savu. Tā pat nav profesija, kā tāda - tas ir glābēja darbs, tas ir sirds darbs.

Liels paldies Talsu VUGD komandai par atsaucību!

Te būs šodiena bildēs un Video:

VUGD Strazde 031 VUGD Strazde 01 VUGD Strazde 02 VUGD Strazde 03 VUGD Strazde 04
VUGD Strazde 05 VUGD Strazde 06 VUGD Strazde 07 VUGD Strazde 08 VUGD Strazde 09
VUGD Strazde 010 VUGD Strazde 011 VUGD Strazde 012 VUGD Strazde 013 VUGD Strazde 014
VUGD Strazde 015 VUGD Strazde 016 VUGD Strazde 017 VUGD Strazde 018 VUGD Strazde 019
VUGD Strazde 020 VUGD Strazde 021 VUGD Strazde 022 VUGD Strazde 023 VUGD Strazde 024 VUGD Strazde 025 VUGD Strazde 026 VUGD Strazde 027 VUGD Strazde 028
VUGD Strazde 029 VUGD Strazde 030
1. Video
2. Video
3. Video
4. Video
5. Video
6. Video

Līga Uzulniece